dętka do roweru duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu aut gruntownie wiedzą, że aby móc cieszyć się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go odpowiednio przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie wykorzystuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, dlatego lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby spowodować luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Ponadto należałoby spowodować elementy oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby także rower dokładnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – dzięki temu będzie porządniej chroniony w czasie całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT